Reklamy przestrzenne – z czego są wykonane i czy można je zrobić samodzielnie?

Reklamy przestrzenne są zdecydowanie częściej wybieraną opcją niż zwykły rodzaj banerów. Pod pojęciem tego typu reklam rozumie się neony, kasetony reklamowe oraz litery podświetlane lub niepodświetlane. Istnieje wiele form reklamy przestrzennej, jednakże niezależnie od wyboru, ma ona spełniać jedno zadanie, a mianowicie: zbudowanie świadomości marki firmy wśród klientów.

Z jakich materiałów są wykonywane reklamy przestrzenne?

Nie ma właściwie żadnych ograniczeń co do użytych materiałów w procesie produkcji tego typu reklam. Wszystko zależy jedynie od preferencji klientów, bo ten rodzaj promocji może być wykonany nawet z drewna. Drewno jest materiałem, którego synonimem jest uniwersalność, bo można wykorzystać je wszędzie. Jest również surowcem łatwym w obróbce, charakteryzuje się izolacją termiczną i elektryczną, a przede wszystkim to materiał ekologiczny. Kaseton dwustronny wykonywany jest natomiast najczęściej z tworzyw sztucznych, wyjątkowo odpornych na działanie warunków atmosferycznych, czy to na deszcz, czy temperaturę ujemną. W takim przypadku rama kasetonu jest zrobiona z aluminium, który jest lekki, wytrzymały, a przede wszystkim można go poddać recyklingowi. Tanie kasetony reklamowe mogą być również zrobione ze styropianu – są one zdecydowanie lżejsze i łatwiejsze w przenoszeniu niż kasetony dwustronne wykonane z innych tworzyw sztucznych. Zdarza się, że kasetony wykonane są ze szkła akrylowego, bardziej znanego jako pleksa. Do najważniejszych właściwości tego materiału należy zaliczyć przede wszystkim odporność na działanie ultrafioletu, ponieważ dzięki temu proces żółknięcia materiału nie występuje, oraz wytrzymałość na rozciąganie i ściskanie. Szkło akrylowe można również bardzo łatwo poddać recyklingowi.

Czy litery 3D można zrobić w domu?

Wykonanie liter przestrzennych nie jest czymś niemożliwym i właściwie przy odrobinie wprawy można je całkowicie samodzielnie stworzyć. Wymaga to jednak przede wszystkim umiejętności manualnych, a także odpowiednich materiałów, a więc dużo prościej jest zamówić je u doświadczonego producenta. Producent reklam świetlnych nie tylko odznacza się dużym doświadczeniem w tym zakresie, ale również zajmuje się każdym zamówieniem kompleksowo, od projektu reklamy i jej wykonanie aż po montaż. Litery 3D nie są jednak tylko opcją dla przedsiębiorstw chcących zainwestować w dobrze widoczną i estetyczną reklamę. Takie litery wykorzystuje się również jako formę dekoracji. Dzięki nim można w niebanalny sposób ozdobić dom, taras, a nawet ogródek. Litery przestrzenne mogą układać się w inicjały domowników lub być użyte jako ozdobne napisy na zewnętrznej stronie domu.

Reklamy przestrzenne mają wiele zastosowań i mogą być montowane wszędzie, ale zgodnie z zasadami umieszczania reklam w przestrzeni publicznej. Coraz częściej zdarza się nawet, że używa się liter 3D jako nietuzinkowej ozdoby w domu, a nawet na zewnątrz niego, więc znajdują one zastosowanie nie tylko w samej reklamie.