Kasetony reklamowe i litery przestrzenne – co wybrać?

Umiejętność wyróżnienia się poprzez reklamy jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna. Reklamy przestrzenne są szczególną formą promocji, ponieważ mogą zostać wykorzystane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dodatkowym atutem będzie opcja ze światłami LED, które mogą w korzystny sposób podkreślić hasło reklamowe, nazwę firmy lub logo.

Litery przestrzenne – główne zalety

Litery 3D to jedna z form reklamy przestrzennej – jest ona definicją nowoczesności i prestiżu. Poza tym takie litery są opcją znacznie bardziej ekonomiczną od innych form reklamy zewnętrznej, a przede wszystkim trwalszą. Jak wiadomo, dobre firmowe szyldy powinny być dostatecznie dobrze widoczne, czy to w formie liter 3D, czy kasetonów reklamowych, a co za tym idzie, mają za zadanie trafić do wielu osób. Zazwyczaj producent reklam świetlnych oferuje podświetlane litery 3D – będą one szczególnie dobrym wyborem do reklamy w dużym mieście, takim jak Warszawa czy Kraków, ponieważ w zatłoczonych miejscowościach znacznie trudniej się zareklamować przez natłok bilbordów. Tego typu znaki alfabetyczne charakteryzują się również wysoką estetyką wykonania i właściwie mogą być zastosowane wszędzie, czy to w kawiarniach, klubach lub większych, jak i mniejszych sklepach.

Zalety użycia kasetonów reklamowych

Przez tanie kasetony należy rozumieć przede wszystkim formę zbliżoną do szyldu. Mogą być one jednostronne lub dwustronne, jednakże kaseton dwustronny wybiera się najczęściej w przypadku, gdy dostępna jest tylko niewielka przestrzeń reklamowa. Mogą one prezentować nazwę firmy lub jej logo, a więc to skuteczny środek do promocji marki. Tanie kasetony reklamowe mogą mieć różne kształty, dlatego łatwo dopasować je do wizji każdego przedsiębiorcy. Od prostokąta czy kwadratu do okręgu, ale właściwie ich forma zależy jedynie od wytycznych klienta. Ważne jest, że w tym przypadku kasetony wypadają dużo lepiej niż szyldy metalowe lub drewniane, ponieważ jeśli są na zewnątrz, to są one narażone na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Dlatego wykorzystuje się do nich trwałe materiały, które nie rdzewieją i nie ulegają próchnieniu. Mimo że najczęściej kasetony montuje się na zewnątrz budynków, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pojawiły się wewnątrz np. w domu handlowym. Wykorzystuje się do nich trwałe materiały, które nie rdzewieją i nie ulegają próchnieniu. Kolor kasetonów też jest wyjątkowo wytrzymały i rzadko zdarza się, żeby farba brzydko zaczęła się złuszczać. Poza tym są łatwe w czyszczeniu dzięki swojej płaskiej powierzchni. Nie ma trudno dostępnych miejsc, w których osiadałby kurz, dlatego kasetony można szybko wyczyścić. Kolejną zaletą jest możliwość dostosowania oświetlenia LED do kasetonów – światła mogą być w jednym kolorze lub różnych, albo obejmować cały napis czy grafikę z opcją, w której światło zamontowane jest jedynie w wybranych punktach.

Wybór odpowiedniej reklamy jest kluczowy dla przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy firma jest mała, czy duża, warto zadbać o zbudowanie świadomości marki i jej dobrego wizerunku wśród klientów, żeby wywoływała ona jak najlepsze skojarzenia, co jest kluczowe dla prawidłowo rozwijającego się biznesu. Reklamy tego typu są dobre widoczne niezależnie od pory dnia i warunków, nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu.