Nowoczesny element dekoracyjny – ażurowe panele

Choć ażur jako rodzaj zdobienia znany jest od lat, to wykorzystujące go dekoracje dopiero od niedawna zaczęły cieszyć się w Polsce popularnością. Na szczęście powoli zaczęliśmy odchodzić od przestarzałych, popularnych jeszcze w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, rozwiązań. Obecnie na czasie jest wyszukany, elegancki minimalizm, często widoczny chociażby w mieszkaniach utrzymanych w stylu skandynawskim. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich fanów tej niepowtarzalnej estetyki są ażurowe panele, które wspaniale nadają szyku każdemu wnętrzu.

Do czego wykorzystać ażurowe panele?

Wykonane przez naszą firmę panele dekoracyjne to znacznie więcej niż tylko wyszukane ozdoby. Istnieje multum sposobów na kreatywne zastosowanie ich w aranżacji wnętrz. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym pomysłom na wykorzystanie ażurowych paneli.

Ażurowy parawan – wykonywane przez nas panele doskonale sprawdzą się jako piękne i eleganckie parawany. To ciekawe i uniwersalne rozwiązanie, które umożliwia m.in. zasłonięcie niepasujących do wystroju wnętrza elementów, jak np. wieszak na ubrania, bądź ukrycie mankamentów wykończenia wnętrza Parawany możemy w każdej chwili przestawić, dzięki czemu przearanżowanie mieszkania staje się proste jak nigdy.

Naścienne dekoracje – ażurowe panele świetnie sprawdzą się również jako najzwyklejsze ozdoby wnętrza. Można powiesić je na ścianach w salonie, sypialni, gabinecie czy kuchni, w zastępstwie za obrazy bądź inne tradycyjne formy dekoracyjne. Ich niezwykły design z pewnością sprawdzi się zarówno w mieszkaniach utrzymanych w minimalistycznym stylu, jak i w tych, które są wyposażone w dużą ilość ozdób. Polecamy zwłaszcza nasze panele podświetlane, które będą doskonałą ramą dla obrazu, ale same w sobie również spełniają funkcję eleganckiej dekoracji.

Dekoracyjne ścianki ażurowe – coraz popularniejsze stają się mieszkania pozbawione wydzielonych kuchni czy sypialni. Tyczy się to zwłaszcza kawalerek, w których malutki aneks kuchenny stanowi integralną część całego salonu. Nasze dekoracyjne ażurowe ścianki pozwolą estetycznie oddzielić przestrzeń kuchenną bądź sypialnianą od reszty pokoju. Bogate wzornictwo dodatkowo podkreśli styl każdego wnętrza.

Maskownica – ciekawym pomysłem jest wybór ażurowej maskownicy. Tego rodzaju element wystroju nie tylko zakryje zaburzający estetykę wnętrza kaloryfer, ale też stanie się niezwykle ciekawą ozdobą przełamującą wystrój wnętrza.

Ozdobione ażurowym wzornictwem panele wykorzystać można na niezliczoną ilość sposobów – pomysły wymienione w niniejszym wpisie to zaledwie kilka najpopularniejszych rozwiązań. W końcu ogranicza nas jedynie wyobraźnia.